Kalendář akcí - září 2018

1. září

Den medu a medoviny

Zažijete košt medovin a medů, který nabídne více než 50 druhů medovin a medy lipové, medovicové, lesní, akátové, malinové nebo řepkové. Součástí ukázka výroby keramiky.

2. září

Velkomoravský koncert

Oslava se koná v rámci slavnosti na počest spolupatronů Evropy sv. Cyrila a Metoděje, je spojená s výstavou nejstarších dokumentů hlaholské písemné kultury.

6.-30.9.

Putování dějinami - výstava

Vernisáž výstavy výtvarných prací ze stejnojmenné školní soutěže realizované v rámci projektu Cyrilometodějská tradice v novodobých československých dějinách.

14.9.-16.11.

Výstava Cyrilometodějská misie ...

Putovní výstavní prezentace osmnácti sakrálních kulturních památek 9.–12. století v Trenčínském, Trnavském, Zlínském a Jihomoravském kraji.

20.-23.9.

Putování Vranov – Velehrad

Pojďme společně oživit poutní trasy na Velehrad. Po stopách Cyrila a Metoděje se tento rok můžeme společně vydat z Vranova na Velehrad.

27.-30.září

Podzim v Rasticově městě Morava

Podzimní zážitkový program pro rodiny s dětmi: Akropole cross, Noc ohňů, Den s archeologem, Velkomoravský den se skupinou Styrke s ukázkou dobových řemesel.

28.-30. září

Svatováclavská pouť

IX. ročník tradiční Svatováclavské pěší pouti vedoucí z Velehradu na Svatý Hostýn. Trasa dlouhá 61 kilometrů je rozdělena na tři etapy.Souhrnný kalendář akcí na rok 2018

  • Zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje přichází se souhrnným kalendářem akcí na rok 2018.

    Kalendář akcí prezentuje akce s tématikou cyrilometodějské a velkomoravské tradice spojené s pořádáním různých slavností, konferencí, seminářů, výstav, festivalů, prezentací, soutěží, olympiád atd.

    Kalendář je možné si stáhnout ve formátu pdf.