Kalendář akcí - leden 2019

6. ledna

Koncert cimbálové muziky Cifra

Velehradskou bazilikou budou znít v podvečeru vánoční písně v podání cimbálové muziky Cifra a pěveckého sboru Viva la musica z hradišťského gymnázia.

9. ledna

CM pouť Levý Hradec - Velehrad

Po stopách těch, kdo k nám na Moravu a Čech přinesli křesťanskou víru a na poděkování za dar víry. Nultá etapa CM poutě z Levého Hradce na Velehrad.

18. - 21. ledna

Nový rok na mikulčických valech

Tématicky zaměřená programová nabídka pro MŠ, ZŠ, SŠ i veřejnost - Prohlídka s pruvodcem, beseda a program na témata Zimní obživa Slovanu apod.Souhrnný kalendář akcí na rok 2018

  • Zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje přichází se souhrnným kalendářem akcí na rok 2019.

    Kalendář akcí prezentuje akce s tématikou cyrilometodějské a velkomoravské tradice spojené s pořádáním různých slavností, konferencí, seminářů, výstav, festivalů, prezentací, soutěží, olympiád atd.

    Rok 2019 symbolizuje 1150. výročí úmrtí sv. Konstantina-Cyrila v Římě, 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka či 30. výročí svobody v post-komunistickém světě. Tato jubilea přitahují velkou pozornost a i mezi nimi nacházíme spojitosti. Nechejte se předkládaným kalendáriem inspirovat a vydejte se na festivaly, koncerty, přednášky, poutě, výstavy, gastronomické, sportovní a jiné zážitkové akce nebo jen tak s batohem do přírody na cyrilometodějské trasy. Vedou vlídnou a krásnou krajinou, kterou stojí za to ctít a uchovávat stejně jako dědictví bratrů ze Soluně, duchovních otců našich předků.

    Kalendář je možné si stáhnout ve formátu pdf.