Kalendář akcí - květen/Máj 2019

2. května

Otevřené brány 2019

Slavnostním koncertem v kostele sv. Mořice v Kroměříži bude ve čtvrtek 2. května 2019 zahájena letošní sezóna projektu Otevřené brány ve Zlínském kraji.

4. května

Na Trhu Moravanů - Den pratura

Jarmark, přednášky, ochutnávka vín starých odrůd, ochutnávky specialit, cimbálová muzika, pěvecké sbory, aktivity na Stezce praturů...

4. Mája

Uctenie svätých bratov Cyrila a Metoda

Veľvyslanectvo Bulharskej republiky v Slovenské republice Vás pozýva na stretnutie Bulharov a ich priateľov na Slovensku.

7. - 8. května

Noc věží a rozhleden

Noční program na věži i v jeho okolí plný pohybu, světel a ohňů. Součástí programu je i noční hodinový běh po Akropoli.

18. května

Sarkandrovská pouť

Pouť Smíření se uskuteční v historizujícím stylu s účastí krojovaných a s hudebním doprovodem. V čele poutního průvodu budou neseny ostatky sv. Jana Sarkandera.

24. - 26. května

Jaro na mikulčických Valech

Jarní zářitkový program pro rodiny s dětmi: Pravoslavná cyrilometodějská pouť, Velkomoravský den se skupinou Styrke, Bulharský kulturní den, Muzejní noc kostelů.

26. - 29. května

Putujme bez hranic

Už vás nebaví každodenní stres v práci a hluk města? Vydejte se s námi na putování ze Svatého Hostýna na Velehrad a poznejte krásu a klid přírody.Souhrnný kalendář akcí na rok 2018

  • Zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje přichází se souhrnným kalendářem akcí na rok 2019.

    Kalendář akcí prezentuje akce s tématikou cyrilometodějské a velkomoravské tradice spojené s pořádáním různých slavností, konferencí, seminářů, výstav, festivalů, prezentací, soutěží, olympiád atd.

    Rok 2019 symbolizuje 1150. výročí úmrtí sv. Konstantina-Cyrila v Římě, 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka či 30. výročí svobody v post-komunistickém světě. Tato jubilea přitahují velkou pozornost a i mezi nimi nacházíme spojitosti. Nechejte se předkládaným kalendáriem inspirovat a vydejte se na festivaly, koncerty, přednášky, poutě, výstavy, gastronomické, sportovní a jiné zážitkové akce nebo jen tak s batohem do přírody na cyrilometodějské trasy. Vedou vlídnou a krásnou krajinou, kterou stojí za to ctít a uchovávat stejně jako dědictví bratrů ze Soluně, duchovních otců našich předků.

    Kalendář je možné si stáhnout ve formátu pdf.