Kalendář akcí - květen 2018

20. března - 19. května

Svatá hora Athos před prahem

Fotografie z výstavy zachraňují reprezentativní sbírku dveří a oken ze širší oblasti Karye, z nichž některé již neexistují.

1. května

Otevřené brány 2018

Slavnostním požehnáním v kostele Panny Marie Sněžné v Provodově bude v úterý 1. května v 15:00 hodin zahájena letošní sezona projektu Otevřené brány ve Zlínském kraji.

4. - 5. května

3. konference řeckých slavistů

Město Soluň a Helénské sdružení slovanských studií spoluorganizují 3. konferenci řeckých slavistů s názvem Soluň a cyrilometodějské studie v Řecku.

7. - 8. května

Noc věží a rozhleden

Noční program na věži i v jeho okolí plný pohybu, světel a ohňů. Součástí programu je i noční hodinový běh po Akropoli.

19.-20. května

CM pouť Levý Hradec - Velehrad

Po stopách těch, kdo k nám na Moravu a do Čech přinesli křesťanskou víru a na poděkování za dar víry. 7. a 8. etapa Cyrilometodějské pouti z Levého Hradce na Velehrad.

25. - 27. května

Jaro v Rasticově městě Morava

Jarní zářitkový program pro rodiny s dětmi: Pravoslavná cyrilometodějská pouť, Velkomoravský den se skupinou Styrke, Bulharský kulturní den, Muzejní noc kostelů.5. Dny slovanské kultury - kultura Srbů balkánských a lužických

31. 5. - 3. 6.

Dny slovanské kultury

Pátý ročník mezinárodního festivalu Dny slovanské kultury, který bude letos zaměřen na prezentaci Srbské kultury. Festival nabídne významné kulturní dědictví dvou slovanských národů lužických a balkánských Srbů.

31. 5. - 3. 6.

II. Mezinárodní lingvistická konference

Konference bude zaměřena na propagaci mezislovanštiny (zjednodušený umělý jazyk, kterému Slované rozumí bez potřeby učení). Program konference tvoří především přednášky významných odborníků.

26. 5. - 18. 9.

Výstavy

Výstavy: Z VELKÉ MORAVY A ZPĚT DO NEPAMĚTI, SRBSKÉ KOSTELY UNESCO, UMĚNÍ SRBSKÉ IKONOGRAFIE, MOJE SRBSKO, JOSEF ŠINDAR, ROMANTICKÁ KRAJINA SRBSKA, ŠUMNÉ STOPY.

1. 6. - 3. 6.

Koncerty

Pestrost a bohatství srbské hudby a tanců na festivalu hned několikrát představí srbský folklórní soubor Radost. Hudební část festivalu doplní i DJ Dr. Balkán, cimbálová muzika Vojara a srbský soubor Balkan Soul Band.

31. 5. - 10. 6.

Divadla a filmy

Budou představeny dvě hry - skandální hru Miloše Nikoliče KOVÁŘI (kino Svět Hodonín 1. 6. 18.00), a hru Dušana Kovačeviče SPÁLENÁ VEČEŘE (ve Smetanových sadech v Uherském Hradišti 2. 6. 19.30).

31. 5. - 10. 6.

Přednášky

K jednotlivým výstavám, koncertům a divadelním konané v rámci festivalu se uskuteční i přednášky s přizvanými fotografy, režiséry a divadelními umělci prezentované srbské kultury.Souhrnný kalendář akcí na rok 2018

  • Zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje přichází se souhrnným kalendářem akcí na rok 2018.

    Kalendář akcí prezentuje akce s tématikou cyrilometodějské a velkomoravské tradice spojené s pořádáním různých slavností, konferencí, seminářů, výstav, festivalů, prezentací, soutěží, olympiád atd.

    Kalendář je možné si stáhnout ve formátu pdf.