Video

Velká Morava - Kolébka našich dějin

Dokument České televize představil významnou říši naší historie Velkou Moravu. Dokument byl natočen v Archeoskanzenu Modrá, na Velehradě, ve Starém Městě, v Mikulčicích, Kopčanech, na Pohansku, v Uherském Hradišti atd.

Video

Slyšte Slované - část 1

Triptych o cestě ke křesťanské víře a o duchovním a uměleckém významu Velké Moravy. Jak dlouhá byla cesta od pohanství ke křesťanství v našich končinách a kde začala? Naše vyprávění začneme v malebné krajině jižní Moravy v Modré.

Video

Slyšte Slované - část 2

Triptych o cestě ke křesťanské víře a o duchovním a uměleckém významu Velké Moravy. V druhém pokračování trilogie o Velkomoravské říši se vydáme za slavnou dobou nejvýznamnějšího panovníka Velkomoravské říše – za Svatoplukem.

Video

Slyšte Slované - část 3

Triptych o cestě ke křesťanské víře a o duchovním a uměleckém významu Velké Moravy. Závěrečný díl trilogie začneme v blízkosti Velehradu – na místě, kde se tvořila dávná historie Velkomoravské říše.

Slovensky

Slované v ranném středověku

Webová stránka obsahuje rozsáhlé údaje o našich předcích - Slovanech v ranném středověku. Poskytuje přehled základních pramenů o jejich politických, hospodářských, sociálních, kulturních dějinách a o náboženství.

Česky

Volím si Sofii

V rámci projektu „Volím si Sofii“ byla vytvořena čtyřdílná sada pracovních listů s tématem života a odkazu sv. Cyrila a Metoděje, doplněná Metodickou příručkou. Listy jsou určeny žákům od předškolního věku až po středoškoláky.

Video

Chorvatsko: Cesta za minulostí

V historickém, kulturním a duchovním vývoji celého Chorvatska má ostrov Krk výzamné místo jako středisko hlaholského písemnictví. Na základě schválení papeže se zde vedly ve 13. století bohoslužby ve slovanském jazyce.