Kalendář akcí - září/September 2019

14. září

Musica cordis, hudbou k srdci

Prostřednictvím hudby a zpěvu položeném na odkazu svatých Cyrila a Metoděje vyjádřit poselství spojení hodnot křesťanského odkazu, kultury, lidské důstojnosti a sounáležitosti.Souhrnný kalendář akcí na rok 2019

  • Zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje přichází se souhrnným kalendářem akcí na rok 2019.

    Kalendář akcí prezentuje akce s tématikou cyrilometodějské a velkomoravské tradice spojené s pořádáním různých slavností, konferencí, seminářů, výstav, festivalů, prezentací, soutěží, olympiád atd.

    Rok 2019 symbolizuje 1150. výročí úmrtí sv. Konstantina-Cyrila v Římě, 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka či 30. výročí svobody v post-komunistickém světě. Tato jubilea přitahují velkou pozornost a i mezi nimi nacházíme spojitosti. Nechejte se předkládaným kalendáriem inspirovat a vydejte se na festivaly, koncerty, přednášky, poutě, výstavy, gastronomické, sportovní a jiné zážitkové akce nebo jen tak s batohem do přírody na cyrilometodějské trasy. Vedou vlídnou a krásnou krajinou, kterou stojí za to ctít a uchovávat stejně jako dědictví bratrů ze Soluně, duchovních otců našich předků.

    Kalendář je možné si stáhnout ve formátu pdf.