Kalendář akcí - červenec/Júl 2019

4. - 5. července

Dny lidí dobré vůle

Velehradské oslavy se konají každoročně u příležitosti cyrilometodějského svátku Dne slovanských věrozvěstů sv. Cyrila a Metoděje a nabízejí bohatý program.

4. - 7. 7. 2019

Nitra, milá Nitra

Celoslovenské oslavy příchodu sv. Cyrila a Metoděje na Velkou Moravu věnované cyrilometodějské a velkomoravské tradici a významným postavám Nitry.

5. července

Pramene Života

V Kostole Svätého Kríža v Bratislave-Devíne sa na slávnosť svätých Cyrila a Metoda uskutoční duchovné stretnutie Pramene života.

7. července

Cyrilometodějské slavnosti v Bojné

Možnost navštívit velkomoravský tábor, vidět ukázky sokolnictví a dobových řemesel, zúčastnit se sv. mše, vidět běžný život a boj na hradisku atd.

21. - 28. července

XXVII. Gorazdův Močenok

XXVII. celonárodní festival křesťanského divadla. Festival je známý divadelními představeními, workshopy, tvořivou dílnou, výstavami, koncerty a na závěr slavnostní mší.Souhrnný kalendář akcí na rok 2019

  • Zájmové sdružení právnických osob Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje přichází se souhrnným kalendářem akcí na rok 2019.

    Kalendář akcí prezentuje akce s tématikou cyrilometodějské a velkomoravské tradice spojené s pořádáním různých slavností, konferencí, seminářů, výstav, festivalů, prezentací, soutěží, olympiád atd.

    Rok 2019 symbolizuje 1150. výročí úmrtí sv. Konstantina-Cyrila v Římě, 100. výročí narození kardinála Tomáše Špidlíka či 30. výročí svobody v post-komunistickém světě. Tato jubilea přitahují velkou pozornost a i mezi nimi nacházíme spojitosti. Nechejte se předkládaným kalendáriem inspirovat a vydejte se na festivaly, koncerty, přednášky, poutě, výstavy, gastronomické, sportovní a jiné zážitkové akce nebo jen tak s batohem do přírody na cyrilometodějské trasy. Vedou vlídnou a krásnou krajinou, kterou stojí za to ctít a uchovávat stejně jako dědictví bratrů ze Soluně, duchovních otců našich předků.

    Kalendář je možné si stáhnout ve formátu pdf.