• Cyrilometodějské putování Slováckem

    Sobota 20. května 2017; 12,5 kilometrů z Výšiny sv. Metoděje v Uherském Hradišti na Velehrad

    V sobotu 20.5. se uskuteční již druhé Cyrilometodějské putování Slováckem! Na 12,5 km trase Cyrilometodějské stezky vedoucí z Výšiny sv. Metoděje v Uherském Hradišti přes Staré Město a Modrou na Velehrad představíme veřejnosti dvě hledačky, které zpříjemní putování po této trase zejména dětem a mladším školákům. Mohou se těšit na poklady i speciální program ve Starém Městě a v poutním areálu Velehrad.

    Pro účastníky putování, kteří se prokáží alespoň jednou vyluštěnou hledačkou nebo Pasem poutníka s razítky jsme s partnery připravili kromě doprovodného programu podél trasy navíc bonusy platné 20.-21.5.Archiv Cyrilometodějského putování

Poutníkovy hledačky

5,5 km

Poutníkova hledačka Veligradská

Dnes se spolu projdeme po centru dávné říše, Veligrad byl název jeho, sídlil tu sám kníže. Na řece mocné město opevnil a zbudoval, okolním zemím od Čech až po Maďarsko panoval. Málokdo dnes pochybuje, každé dítě ví z hlavy, právě tady leželo kdys centrum Velké Moravy. Uherským Hradištěm až do Starého Města až k pokladu zavede vás veligradská cesta.

Hledačku je již možné stáhnout nebo získat na vymezených místech. Poklad bude však připraven až od 20.5.2017.

7 km

Poutníkova hledačka Velehradská

Poutní místo významné je náš dnešní cíl, historický Veligrad mu jméno propůjčil. Poutníci už po staletí proudí k Velehradu, kořeny tu hledají křesťané z Východu i Západu. Duchovní tradice stal se klášter nositelem, kterou tady zasadili dávno Cyril s Metodějem. Vydejme se tedy cestou co tisíce věřících, rozjímejme, zapomeňme na strasti dnů přítomných.

Hledačku je již možné stáhnout nebo získat na vymezených místech. Poklad bude však připraven až od 20.5.2017.