Program Cyrilometodějského putování Slováckem 20. května 2017

 

9:00 Výšina sv. Metoděje (Uherské Hradiště, místní část Sady) – představení Poutníkovy Veligradské a Velehradské hledačky a zahájení putování s Veligradskou hledačkou (poutnické pasy, 1. razítko)

11:00 Památník Velké Moravy (Staré Město) - cíl Veligradské hledačky, po jejím vyluštění nalezení pokladu (poutnické pasy, 2. razítko)

11:00 Náměstě Velké Moravy (Staré Město) – Program V DOBÁCH VELKÉ MORAVY

Ranhojič - předvede nářadí, které se používalo, včetně výkladu o jeho využití
Řezbář - bude názorně ukazovat výrobu vyřezávané ozdoby
Zpracování vlny - vyčesávání vlny, spřádání na vřetánku, karetkování, tkaní na hřebenovém stávku, výroba sítí - vše si budou moci zájemci vyzkoušet
Ukázky oblečení Velké Moravy
Vaření - vaření v kotlíku, ochutnávka různých druhů placek a k nim různé druhy mázů, nátierek - k tomu bude podaný výklad o potravinách, které se v období Velké Moravy používaly a jak se připravovaly

          Program finančně podpořili město Staré Město a město Uherské Hradiště.

13:00 Památník Velké Moravy (Staré Město) – zahájení putování s Velehradskou hledačkou

  Pokladna Archeoskanzen Modrá (poutnické pasy, 3. razítko)

15:30 Turistické centrum Velehrad – cíl Velehradské hledačky, po jejím vyluštění nalezní pokladu (poutnické pasy, 4. razítko)

15:30 U Kostela Zjevení Páně (Cyrilka) - Program PO STOPÁCH SOLUŇSKÝCH BRATŘÍ - Zábavné odpoledne zaměřené na děti a mládež. Stanoviště s netradičními úkoly u kostelíku „Cyrilka“ při vstupu do poutního areálu od Modré: Soluň, Konstantinopol, Klášter Olymp, Mise na Krym, Velká Morava, Benátky (jízda na speciálních zábavných kolech!), Řím. Program finančně podpořily obec Velehrad a obec Modrá.

Bonusy pro účastníky:

Pro účastníky putování, kteří se prokáží alespoň jednou vyluštěnou hledačkou nebo Pasem poutníka s razítky jsme s partnery připravili kromě doprovodného programu podél trasy navíc tyto bonusy platné 20.-21.5.2017:

Památník Velké Moravy: 10% sleva ze vstupného

Event centrum Staré Město: volný vstup do věže kostela Svatého Ducha

Archeoskanzen Modrá: 20% sleva ze vstupného

Informační centrum Velehrad (Velehradský dům sv. Cyrila a Metoděje): volný vstup do expozice dějin Velehradu a do expozice Bible pro malé i velké (exkluzivně možnost vidění kopie největší středověké knihy Codex Gigas), 20% sleva na vstupné do podzemí baziliky 

Turistické centrum Velehrad: volný vstup na výstavu o díle O. Olivy „Příběh sochy“ 

 

Odjezd z Velehradu možný linkou ČSAD směrem do UH v 16:00 a v 18:17 (zastávka na náměstí).

Pořádá sdružení Evropská kulturní stezka sv. Cyrila a Metoděje s partnery, tel.: 733 161 674, info@cyril-methodius.eu